Näo ringlõikus ehk kirurgiline facelift on näo lõtvunud lihaste pinguldamine ja üleliigse naha eemaldamine kirurgiliselt.
Näo- ja kaelapiirkonna plastika on lahenduseks patsientidele, kellel on:
- lõtvunud näo keskosa
- allavajunud kulmukaar
- ninast suunurkadeni jooksvad sügavad voldid
- allavajunud suunurgad
- topeltlõug
Vananemisega kaotab meie näonahk oma elastsuse, rasvkude näos väheneb ning tekivad soovimatud kortsud. Näo ringlõikusega tõstetakse kudesid ning pingutatakse näonahka, et saavutada nooruslikum välimus.
Näo ringlõikuse operatsiooni teostatakse enamasti 40-70 aastastele naistele (aga ka meestele). Lõikusele tulijate vanus on erinev, sest näonaha seisund enamasti sõltub geneetikast ja varasemast nahahooldusest.
Üldiselt haarab operatsioon näo keskmist ja alumist kolmandikku (sarnaluude, põse, alalõua-ja alalõualuude alust piirkonda) ja kaela, võimaldades pingutada ja tõsta naha all asetsevaid kudesid ja nahka.
Mida peab teadma?
- Operatsiooni kestus on tavaliselt 2-4 tundi.
- Lõikust tehakse enamasti üldnarkoosis ehk patsient jääb operatsiooni ajal magama ja ärkab hiljem juba palatis, kuhu ta jääb üheks ööks kliinikusse.
- Pärast operatsiooni võivad tekkida pehmete kudede tursed (mis võivad püsida 2-3 nädalat), hematoomid ja naha tundlikkuse langus.
- Operatsioonijärgselt on soovitav võtta töölt vabaks 10-14 päeva.
Näo ringlõikusest täielikuks taastumiseks võib kuluda kuni 4 nädalat ja lõplik tulemus on näha 5-6 kuu pärast, kuid see võib varieeruda sõltuvalt näo ja näonaha algsest seisukorrast ning patsiendi elustiilist ja harjumustest. Näiteks suitsetamine või rohke alkoholi tarbimine muudavad naha lõdvemaks, mistõttu ei pruugi operatsiooni tulemus olla nii pikaajaline. Tervisliku eluviisi ja õige nahahoolduse puhul on kirurgilise facelifti tulemuslikkus suurepärane.

“Plastikakirurgia tulemused on püsivad ja seetõttu on tegemist elumuutva otsusega. Et saavutada võimalikult parim ja ootuspärane tulemus, tuleks tegutseda teadlikult. Juba enne konsultatsioonile tulekut tasub koguda informatsiooni kliiniku koduleheküljelt ning viia ennast kurssi erinevate võimalustega. Konsultatsioonil Medemises paneme koos paika raviplaan, võttes arvesse juba individuaalseid omapärasid ja soove. Omades selget ülevaadet kogu protsessist, vähenevad ka hirmud ning jäävad ära ootamatud üllatused. Tasub julgelt tulla konsultatsioonile, kartmata, et see tingimata kohustab kohe operatsiooni kasuks otsustama.”