Uus, noorem ja siledam näonahk
Keemiline koorimine aitab parandada ebaühtlast nahastruktuuri, tasandada pindmisi kortse, vähendada pigmendilaike, aknearme ning sobib ideaalselt aknelise naha põletikuliste protsesside raviks. Koorimisel kasutatakse enamasti alfa-hüdroksiidhappeid (AHA-d), mida leidub puuviljades ja teistes looduslikes allikates. Kõik happed ühtlustavad nahatooni, reguleerivad rasueritust ja silendavad nahastruktuuri.
Naha keemilise koorimise järgne tulemus saabub pärast naha täielikku taastumist, mis oleneb teostatava protseduuri sügavusest ja see on 2–4 nädala jooksul. Tulemuse kestvus sõltub esinenud nahaprobleemist ning edaspidi kasutatavatest nahahooldustoodetest. Sobiva protseduuride sageduse aitab leida Medemise spetsialist.
Olenevalt happe tugevusest jaotatakse koorimised järgnevalt:
- Superpindmised koorimised – kasutatakse õrnatoimelisi koorijaid, ei ole valulikud ega tekita naha ketendust.
- Pindmised koorimised – ei ole valulikud ja tekitavad kerge pindmise ketenduse.
- Keskmised koorimised – tugevatoimelised keemilised koorimised tagavad kiired ja nähtavad tulemused. Paari päeva jooksul hakkab nahk ketendama ja vajab taastamist spetsiaalsete kreemidega.
Mis toimub protseduuri ajal?
Happe kandmisel nahale võite tunda kipitust ja kuumatunnet – see on normaalne reaktsioon. Tugeva valu ilmnemisel tuleb spetsialisti sellest teavitada. Happe maha pesemisel võivad esineda eelpool nimetatud sümptomid, mis peatselt kaovad. Enamasti kestab põletustunne vaid mõned minutid ja on täiesti talutav. Protseduuri järgselt võib olla nahk punetav ja tundlik.
Taastumisaeg: 1 päev – 1 nädal
Enne protseduuri:
- Süsteprotseduuridest (ilusüstid, biorevitalisatsioon) peab olema möödunud 2 nädalat. Mesoteraapiast 1 nädal.
- Vastunäidustusteks on onkoloogilised haigused, üldhaigused (langenud immuunsus, palavik), kroonilised põletikud kehas, keloidarmid, aktiivne herpes, katkine/traumeeritud nahk,
- Teatud ravimite kasutamise (nt isotretioniin – Roaccutane (akneravim) ajal ei saa protseduuri teostada.
- Olenevalt happe tugevusest võib pärast protseduuri nahk ketendada. Superpindmise koorimise puhul naha ketendust üldjuhul ei järgne.
- Naha ketendus algab umbes 2 päeva peale protseduuri. Olenevalt happe tugevusest kestab naha ketendamine 3-7 päeva. Seetõttu ei soovita happekoorimisi teostada vahetult enne olulisi sündmusi.
- Nahk muutub ajutiselt tundlikuks.
- Üks nädalat enne protseduuri mitte kasuta koduseid naha koorimise tooteid.
- Retinooli vms aktiivainet sisaldava kreemi kasutamine (sh akneravi kreemid) lõpetada 3 päeva enne protseduurile tulekut. Jätkata kasutamist kui nahk on taastunud ja ketendamine lõppenud.
- Alla 18-aastastele teostame protseduuri vaid vanema või eestkostja nõusolekuga.
- Tugevamaid koorimisi me ei teosta raseduse ja rinnaga toitmise ajal.
Pärast protseduuri:
- Peale protseduuri mitte pesta nägu 6 tundi.
- Peale keemilist koorimist ei tohi nahaketendusi mehaaniliselt eemaldada.
- Väldi sauna- ja spaprotseduure 1 nädala jooksul.
- Intensiivset trenni väldi 2-3 päeva peale protseduuri (kuni nahk hakkab ketendama).
- Väldi päevitamist, solaariumi ning isepruunistavaid kreeme 2 nädala jooksul.
- Väldi teisi tugevatoimelisi näoprotseduure 2 nädalat (laserprotseduurid, ilusüstid jms).
Kodune hooldus
- Kasuta naha niisutamiseks ja taastamiseks 7 päeva jooksul spetsiaalset hooldusjärgset kreemi (seni kuni ketendus on lõppenud). Nt Silkses, Cicases, Cicaplast, Cicabio. Lõpeta kasutamine koheselt kui ketendus on lõppenud, kreem ei sobi igapäevahooldusesse.
- Kasuta niisutavat kreemi päeva jooksul korduvalt.
- Oma tavapärased tooted taastumisjärgsel perioodil ei sobi. Kindlasti mitte kasutada aknele mõeldud pesugeele ja kreeme kui nahk ketendab.
- Eelista pesemiseks kraanivett, tundlikule nahale mõeldud pesugeeli või mitsellaarvett.
- 2 nädala jooksul peab kindlasti kasutama SPF50 päikesekaitse kreemi.
- Happeid ja retinooli sisaldavaid tooteid võib kasutada siis kui nahk on taastunud.
- 2 nädalat mitte kasutada koduseid naha koorimise tooteid.
- Igapäevahoolduse juurde võib naasta kui nahk on taastunud ja ketendus lõppenud.
Korduma kippuvad küsimused
Kas keemiline koorimine on valus? Ei.
Keemiline koorimine on tugevatoimeline, aga valu ta siiski ei tee. Veidi ebamugavamad on vaid sügavamad happekoorimised, aga isegi need on talutavad.
Kas nahk hakkab pärast protseduuri ketendama? Mitte alati.
Nahaketendus kaasneb vaid tugevamate koorimistega – see näitab, et protsess toimib ja nahk uueneb. Kui soovid seda vältida, vali superpindmine koorimine, mille puhul ketendust ei järgne.

“Paljud pikalt aknega võidelnud kliendid ütlevad, et on proovinud erinevaid kreeme, ravimeid ja kosmeetilisi protseduure, kuid lõpuks on nad abi saanud vaid keemilisest koorimisest. Eriti populaarne on see protseduur talvisel perioodil, kui nahk külma ja kuiva kliima tõttu ebaühtlaseks ja kahvatuks muutub.”




Keemiline koorimine
Alates 95€