Suvi hakkab tasapisi lõppema ja tänu päikesele oleme energilisemad, et minna vastu sügisele. Kuid kahjuks on paljudele jätnud päikesepaistelised ilmad nahale ka silmnähtavad muutused. Muutusteks võivad olla näiteks pigmendilaigud, pidev punetus, nahamoodustised või soovimatud kortusekesed. Paljud, aga kurdavad lihtsalt ka tuhmunud ja kuiva näonaha pärast. Tekkinud muutustega tuleks tegeleda, sest paljud nahamured võivad minna hullemaks ja siis on juba palju raskem nendega võidelda.
Hooldus algab kodust!
Kõige olulisem, mida me ise kodus teha saame, on nahka kaitsta UV kiirguse eest. Seda ei tohi unustada ka peale suve, sest päike on ohtlik aastaringselt. Igapäevaselt tuleks kasutada SPF kreemi, mille kaitsefaktor oleks vähemalt 30. Olulisel kohal on ka korralik näonaha puhastus, niisutus ning õigete toimeainete kasutus vastavalt oma nahatüübile igapäevases hoolduses. Kindlasti tasub tulla meie juurde konsultatsioonile, et saada infot koduhoolduse kohta ning abi protseduuride valiku osas.
Nahale restart
Peale suve on üheks suuremaks probleemiks naha pinnakuivus, mis tekib keskkonna mõjude või vale hoolduse tagajärjel. Kui nahk on pinnakuiv, ei aita tihti ka kreemid ja seerumid seda olukorda parandada, sest need lihtsalt ei imendu nahka. Selleks, et tooted avaldaksid õiget mõju, on vaja nahka koorida. Vahel piisab juba korralikust koduhooldus rutiinist ning õrnatoimelisest koorijast, kuid kõige kiirema tulemuse annab keemiline koorimine. Samuti on keemiline koorimine näidustatud muude nahaprobleemide korral nagu näiteks pigmendilaigud, akne ning vananev nahk. Protseduuri järgselt on nahk säravam ning puhtam. Peale protseduuri on väga oluline nahka kaitsta UV kiirguse eest.
Protseduurid, mis aitavad nahka tugevdada ning niisutada
Päikesepaisteliste ilmadega me ei soovita paljusid protseduure teha, sest need muudavad naha valgustundlikuks. Küll aga võib nahka turgutada niisutavate protseduuridega, et nahka ette valmistada ning ennetada erinevaid nahamuresid. Selleks on kõige efektiivsemad valikud biorevitalisatsioon ning mesoteraapia. Need protseduurid aitavad niisutada ning taastada naha elastsust samal ajal lisades nahale särava ja terve välimuse. Samuti on mõlemad protseduurid väga head ennetamaks naha enneaegset vananemist.
Kuna preparaate on erinevaid, siis soovitame usaldada spetsialisti, kes aitab valida vastavalt nahamurele ning piirkonnale kõige parema lahenduse.
Samuti tasub proovida iPRF plasmaliftingut. See on kõige loomuomasem meetod naha noorusliku struktuuri taastamiseks, sest kasutatakse sinu enda keha rakke. Protseduuri tulemusena nahk nooreneb – pinguldub, silenevad kortsukesed ja nahk on ühtlasem ja säravam.
Kui päike pole enam nii intesiivne saame alustada IPL raviga, mis on ohutu ning efektiivne fotovalgusravi. Selle abil saame vähendada kapillaaride põhjustatud punetust nagu rosaatsea ja kuperoosa, pigmendilaike, suurenenud poore, kortse, vananenud ja lõtvunud nahka, ebatasast nahastruktuuri, liigset karvakasvu ning aknet.
Olenevalt naha seisukorrast on maksimaalse tulemuse saavutamiseks on vaja tihti protseduuri teostada kuurini. Kui soov on lihtsalt näonahka värskendada ning ennetada enneaegset vananemist võib protseduuri teha ka aastas korra.
Päike ja miimikakortsud
Paljud kortsud ei ole tihti seotud üldse vanusega, vaid on põhjustatud näolihaste aktiivsest miimikast. Suvel päikesega võivad hakata teatud piirkondades kortsud häirima, mida võibolla varem pole üldse märganud. Botuliinisüstitega saab kortse vähendada lõdvestades nende all olevaid näolihaseid. Eesmärk on saavutada loomulik, kuid samas nooruslikum ja lõõgastunud ilme. Süste võib teha igal ajal ning tegu on kiire ja suhteliselt valutu protseduuriga.
Dermatoloogi külastus
Peale ilusat suve on oluline lasta kontrollida üle ka oma sünnimärgid. Seda võiks teha regulaarselt ja kindlasti siis, kui märkad muutusi kujus, värvuses või suuruses! Samuti tasub kontollida ka teisi nahamoodustusi, mis on ajaga tekkinud.
Tihti on vaja kaasata dermatoloog ka erinevate krooniliste nahahaiguste ning probleemide puhul. Vahel on vaja just alustada ravimitega ning seejärel jätkata protseduuridega, et tulemust säilitada ja nahakvaliteeti parandada.
Artikli autor: esteetilise meditsiini õde Mari-Liis Sootalu