Meie kliima paneb näonaha igas mõttes proovile – talvel nii külmade temperatuuride kui ka kuiva toaõhuga ning varakevadel ja suvel intensiivse UV-kiirgusega. Seetõttu on praegu õige hetk anda enda nahale sobiv turgutus ja valmistuda suveperioodiks pakkudes nahale paremat kaitsevõimet niisutavate protseduuridega. Barjäärifunktsioon on nahale oluline, sest kaitseb meid liigse vedeliku kao eest.
Hüaluroonhape
Just viimasel ajal iluvaldkonnas suuremat populaarsust kogunud hüaluroonhappel on imeline võime siduda vett (kuni 1000 korda enam võrreldes selle mahuga), mille tõttu aitab see hoida naha niiskust ning säravat välimust. Oma struktuurilt on hüaluroonhape vastupidav ning seega täidab olulist rolli naha elastsuse tagamisel. Lausa pool kogu hüaluroonhappest inimese organismis paikneb meie nahas. Kui Karl Meyer 1934. aastal hüaluroonhappe härja silma klaaskehast avastas, polnud tal ilmselt õrna aimugi, et pea 90 aastat hiljem leiab see nii laialdast kasutust kosmeetikatoodetes kui ka esteetilises meditsiinis.
Hüaluroonhapped erinevad vastavalt tootjale ja selle kasutuse eesmärgile, nii et aine leiab laialdaselt erinevaid kasutusvõimalusi. Kreemides sisalduv hüaluroonhape teeb küll naha puudutusele pehmeks, kuid ei imendu naha sügavamatesse kihtidesse oma suuruse tõttu. Medemises teostatavad biorevitalisatsioon ja biomodelleerimine on protseduurid, mis aitavad hüaluroonhappe potentsiaali realiseerida täies mahus, viies selle naha pindmisest kihist sügavamale spetsiaalse süstetehnika abil.
Mis on biorevitalisatsiooni ja biomodelleerimise vahe?
Kui biorevitalisatsioon on mõeldud eelkõige naha süvaniisutamiseks, siis biomodelleerimine sobib hästi lõtvunud, kuivale ja õhukesele nahale, andes lisaks niisutusele ka tõstva efekti. Profhilo biomodelleerimine erineb teistest biorevitalisatsiooni preparaatidest väga kõrge hüaluroonhappe sisalduse tõttu. Lisaks on nõelatorgete arv väiksem, mis teeb protseduuri paremini talutavaks. Soovitatav on teha kaks protseduuri kuuajase vahega, mis annab püsivama efekti.
Mõlemad protseduurid pikendavad hüaluroonhappe omaduste tõttu ka naharakkude eluiga, stimuleerivad kollageeni tootmist ja vähendavat kahjulikku oksüdatiivset stressi nahas. Lisaks nõelatorke enda mehhaaniline vigastus algatab lokaalse haavaparanemise protsessi, mis stimuleerib rakkude paranemist ja uuenemist ning seeläbi vähendab kortsukesi ja parandab naha struktuuri – sellel fenomenil baseerub näiteks mikronõelumine. Protseduuri kordamine on vajalik seetõttu, et naha uuenemisprotsessid võtavad aega (nii nagu ka naha vananemine ise) ning ka keemiliselt vastupidavamaks muudetud hüaluroonhappe laguneb ajapikku meie organismis paiknevate ensüümide hüaluronidaaside tõttu.
Millist protseduuri valida?
Esiteks oleneb see probleemsest kohast: kas teeb muret ainult kindel piirkond näol? Sel juhul võiks sobilikuks osutuda Neauvia Hydro Deluxe või Juvederm Hydrate, kuna nende puhul on võimalik soetada väiksem kogus toodet korraga. Teiseks on oluline, kui pikalt on võimalik taastuda: Neauvia Hydro Deluxe jätab nahale nähtavad mummukesed umbes kaheks päevaks, Juvederm Hydrate’i puhul võtab sõlmekeste lahustamine aega kuni viis päeva, mistõttu pole võimalik sellele ajale tähtsaid üritusi planeerida. Nähtavaid mummukesi ei jää Juvederm Volite preparaadi puhul, seda süstitakse pisut sügavamale nahka, kuid seda ei saa teha silmade ümbrusesse ega otsmikule. Eelmainitud preparaate on võimalik kasutada ka kaelal, dekolteel ja kätel. Loomulikult on oluline sealjuures naha enda seisukord – nagu eelnevalt mainitud siis kuiva, õhukese ja peenete kortsukeste puhul võiks eelistada hoopis uusimat protseduuri Profhilo biomodelleerimist. Tugevama niisutava efekti ja hea püsivuse annab ka Juvederm Hydrate ja Volite kombineerimine. Kui vanust on alla 25 ja nahakuivus tagasihoidlik, siis võiks sobilikumaks osutuda hoopis mesoteraapia, mis on samuti Medemis Clinicu valikus.
Vastunäidustuste hulka kuuluvad varasemad tõsised allergilised reaktsioonid (sh anafülaksia) ja hüübimishäired. Kui oled praegu antibiootikumravil, siis tuleks protseduur planeerida, kui on möödunud 2 nädalat viimase annuse võtmisest. Samuti ei ole ohutus tõestatud raseduse ja imetamise korral, mistõttu on soovitatav protseduur edasi lükata.
Kui sul esineb täiendavaid küsimusi, tule Medemis Clinicusse konsultatsioonile ning leiame koos sobiva lahenduse. Kui broneerid meile aja ja ei ole päris kindel, millist niisutavat protseduuri peaksid valima, siis on seda võimalik ka koos iluspetsialistiga kohapeal lõplikult otsustada.
Autor: Liisa Kams, esteetilise meditsiini arst