Kui nahk on sära kaotanud, tasub abi otsida hüaluroonhappest. Kuigi seda nahaomast niiskuse sidujat sisaldavad ka paljud kreemid, ei suuda see kreemist siiski piisavalt hästi nahka imenduda. Nähtava efekti annavad süsteprotseduurid!
Medemis Clinicu esteetilise meditsiini spetsialist Yulia Dotsenko soovitab nahaturgutuseks just hüaluroonhappe süste. Vastavalt naha seisukorrale on valikus kas mesoteraapia või biorevitalisatsiooni protseduurid.
Mesoteraapia koondab endas kerge niisutuse ja toitva vitamiinikokteili, mis on hea esmaabi tuhmi, kuiva ja stressis naha puhul. Vitamiinid annavad jumele värskust, hüaluroonhape silub nahka ning parandab niiskustasakaalu. „Vitamiinikokteil süstitakse naha pindmisse kihti, kus see kiirelt imendub. Kliendid kiidavad seda kui kerget ja tõhusat protseduuri, mille järel nahk hetkega särama lööb,“ selgitab Yulia Dotsenko.
Sügavamaks ja kauakestvamaks niisutuseks tuleks aga valida biorevitalisatsioon, kus kasutatavad preparaadid sisaldavad rohkem hüaluroonhapet ning mõjuvad tänu sellele pikemalt. Protseduur on hea kuivale ja pindmiste kortsukestega nahale, samuti päikeses või tuules kahjustunud naha turgutamiseks, suitsetajatele ning neile, kelle nahk on kurnatud näiteks pärast sünnituse ja rinnaga toitmise perioodi.
Biorevitalisatsiooniks pakub Medemis kaht preparaati: Juvederm Hydrate ja Juvederm Volite. Neist esimene on sisuliselt puhas hüaluroonhape, mida süstitakse pindmistesse nahakihtidesse, kaasa arvatud silmade ja huulte piirkonda. Efekt on tõhus, kuid protseduuri miinuseks on 3–5 päeva püsivad mummukesed nahal. Volite-protseduuril süstitakse kõrgema konsentratsiooniga puhast hüaluroonhapet sügavamatesse nahakihtidesse, nii et mummukesi ei jää, kuid miinuseks on see, et protseduuri ei saa teha otsmikule ja silmade alla.
Valu ei pea kartma ühelgi juhul, sest süsteprotseduuridel kasutatakse tuimastavat kreemi. Mesoteraapia ja Hydrate–biorevitalisatsioon tehakse nii pindmisse nahakihti ja nii peenikese nõelaga, et seda on vaevu tunda. Volite-protseduuri puhul süstitakse hüaluroonhapet küll sügavamale, aga nõel on samuti mikroskoopiline ning preparaadi koostises olev lidokaiin teeb protseduuri valutuks.
Aga mida siis valida? „Võrreldes mesoteraapiaga, mis on samuti nahka niisutav ja ergutav, on biorevitalisatsioon intensiivsema toimega,“ selgitab Yulia Dotsenko. „Vahe on ka tulemuse kestuses. Mesoteraapia tulemus kestab kuni 4 kuud, sügavama biorevitalisatsiooni puhul aga isegi kuni 9 kuud.“ Parima tulemuse jaoks soovitatakse protseduure võtta kuurina.