Fotoepilatsiooniga karvadest lõplikult priiks
Kes on naiste suurim vaenlane, kellega me päevast päeva võitleme? Just kui arvame, et oleme ta hävitanud, ilmutab too end juba uues kohas! Härra Karvad on tema nimi ja ta on puhas nuhtlus meie armsate naiste ihul. Teadus on aga seal maal, et me võime vanakooli terariistad ja vaharibad sootuks unustada. Mina olen sellega juba ammu tutvust teinud ja jagan teiega nüüd oma kogemust. Saame tuttavaks uue hävitusseadmega – fotoepilatsioon!
FOTOEPILATSIOON
Kui veel Austraalias elasin, siis proovisin ära vist küll kõikvõimalikud erinevad laser- ja fotoepilatsioonid. Ainus, mis tõesti tulemusi andis, oli IPL-tehnoloogial põhinev fotoepilatsioon. Läbisin toona, aasta oli siis 2014, kümnese kuuri, mille lõpuks sain tõesti lahti kõikidest soovimatutest karvadest. Kord aastas on soovituslik läbida taas üks kuur, et hävitada uued tekkinud karvakesed juba eos. Aasta möödudes mind uued üksikud karvakesed piisavalt ei häirinud, et oleks olnud vajadust taas pappi välja köhida. Nüüd lõpuks, 3 aastat hiljem, tundsin, et võiks siiski ühe kuuri jälle läbida ja suveks karvakestest laitmatult lahti saada.
IPL-EPILATSIOON MEDEMIS CLINICUS
Selleks sobis mulle ideaalselt Medemis Clinic. Esiteks seepärast, et on väheseid kohti, mis pakuvad just mulle sobinud IPL-epilatsiooni. Teiseks seepärast, et neil on hea pakkumine algava rannahooaja jaoks. Nii võtsingi kolme protseduuriga kuuri säärtele, brasiilia bikiinile ja kaenlaalustele. Austraalias lasin lisaks teha ka reied, aga kampaaniaväliselt ei näinud ma sel praegu mõtet. Protseduure teostati iga 6 nädala tagant, millest viimane oli mul 11. aprillil.
ETTEVALMISTUS
- Enne protseduuri ei tohi olla paar nädalat kasutanud ei mingit isepruunistujat ega olla päevitunud. Mida tumedam nahk, seda vähem jõuab impulss karvasibulani. Kaks nädalat pärast epilatsiooni ei ole tohi võtta päikest ega minna solaariumisse, samuti kasutada isepruunistuvat kreemi, sest see soodustab pigmentatsiooni tekke ohtu.
- Karv peab olema tume. Laser- ja fotoepilatsiooniga ei saa eemaldada valgeid, halle ja punaseid karvu.
- Karvad ei tohi olla välja kitkutud. Kui olete eemaldanud karvu vaha või epilaatoriga siis tuleb oodata 4 nädalat enne foto- või laserepilatsiooniga alustamist. Protseduurile eelneval õhtul või sama päeva hommikul tuleks karvad töödeldavalt piirkonnalt raseerida. Protseduuride vahel võib samuti ainult raseerida.
- Töödeldaval piirkonnal ei tohi olla tatoveeringuid.
- Protseduure ei teostata raseduse ajal. Imetamise ajal on protseduur mittesoovitav.
- Protseduuri alla 18. aastastele isikutele ilma vanema nõusolekuta ei teostata. Muidu süüdistatakse veel vanemaid oma lolluses kulmud eluks ajaks maha ajada…
VALULIKKUS
Call me weird, aga ma olen see, kes murrab kõik tavapärased reaktsioonid igasugustele protseduuridele. Ükskõik mis hoolduses ma käinud olen, on mind hoiatatud valu eest. “Paljud naised tahavad poole pealt lõpetada, paljud nutavad, paljud karjuvad”. Olen juhtunud olema erand nii kulmutatoveeringu tegemise (jah, mul oli kunagi, kui olin 16), vahatamise, keemilise koorimise, kiropraktiku ragistamise ja ka fotoepilatsiooni ajal.
Fotoepilatsioon ei tohiks olla väga valulik, küll aga kergelt torkiv ja millisekundiks justkui kõrvetav. Tumedama karva puhul on mõnus kärsahais ka üleval, hehe! Sest fotoimpulss kõrvetab karvasibulat nii, et see häviks ja uut karva sealt enam ei kasvaks. Minu jaoks oli protseduur täiesti valutu. Pahkluude juurest veidi kõditav vaid. Süvabikiini ala on natuke teine teema. Oleneb kui rough going te muidu seal piirkonnas olete, aga minul on ta juba päris sitke sell. Üle elanud aastaid vahatamisi ja ka varasemaid fotoepilatsioone. Seega oli ka sealne valu minu jaoks täiesti väljakannatatav ja kindlasti leebem kui vahatamise käigus. Kel aga esimene kord, siis võib arvestada vähe valulikuma protseduuriga. Aga me naised harjume ju kõigega! Ilu ja mugavus nõuavad ohvreid.
FOTOEPILATSIOONI EELISED
Rääkides mugavusest… Wouldn’t think twice, kui on valida püsiva karvaeemalduse ja igapäevase raseerimise vahel. Miks olen mina otsustanud fotoepilatsiooni kasuks:
- püsiv tulemus
- muretus karvade pärast
- head aega raseerimisest ja vahatamisest tekkinud sissekasvanud karvad, punnikesed ja nahaärritused
- nahk on pehmem ja siledam, sest vahatamine ja raseerimine kuivatavad ja rikuvad nahka
- kokkuvõttes oluliselt odavam kui käia iga kahe nädala tagant vahatamas
FOTOEPILATSIOONI PUUDUSED
Ja noh, paratamatus, et igal asjal on ka omad puudused:
- üksikud soovimatud karvakesed kasvavad tagasi
- tulemus ei pruugi olla nii hea heledakarvalistel ja tumedama nahaga inimestel
- me ei tea kunagi kui ohutu laser- või fotoimpulss meie kehal on
- suurema summa kohene väljakäimine kui selleks puudub ressurss
- mõne puhul valulik protseduur
- mõne aja tagant tulemuste korrigeerimine
TULEMUSED
Pärast esimest epilatsiooni peaks olema tulemus silmaga kõige paremini nähtav. Kui just kohe žiletiga pööraseks ei lähe, siis märkad kuidas u 10-20 päeva möödudes karvad ise välja kukuvad. Võid neid proovida pinsettidega tõmmata ja need kukuvad vaevata välja. Teisele protseduurile minnes olin juba pea karvutu ja mõtlesin, kas mul üldse enam seda vaja läheb. Küll aga tasub mõista, et karvkasv toimub faasidena, mistõttu ei saa piirduda ka vaid ühe protseduuriga, vaid neid tuleb läbida kuurina. Räägin lühidalt siis karva kasvufaasidest.
Karva elutsükkel koosneb kolmest faasist.
- Kasvufaas kestab 2-6 aastat, selles faasis on 85% karvadest. Faasi pikkus sõltub inimese vanusest, rassist, organismi tervislikust seisundist, karva asukohast. Kasvufaasis on karv kogu ulatuses pigmenteerunud. Faasi lõpuks hakkab folliikul järk-järgult kärbuma.
- Üleminekufaas ehk taandarengufaas kestab keskmiselt 10-15 päeva ja selles faasis on 1% karvadest.
- Puhkefaas kestab keskmiselt 100 päeva ning selles faasis on 14% karvadest. Kui koos järgneva kasvufaasiga algab uue karva kasv, kukub eelmine karv välja.
Kui uued karvasibulad alustavad tööd aeglasemalt, kui vanad lõpetavad, muutubki inimene tasapisi kiilaks. Fotoepilatsiooni eesmärk on tabada karvasibulat just kasvufaasis, mis karv on pigmenteerunud, sest seda impulss vaid kinni püüda suudabki. Selle tulemusel karvasibul hävib ning uut karva sealt enam ei kasva. Karvad, mis protseduuri ajal on puhkefaasis, jäävad valgusimpulsi poolt mõjutamata. Mida rohkem protseduure teha, seda rohkem karvu saab kasvufaasis hävitatud.
Seega on tulemused esimese protseduuri järel lausa uskumatud. Edaspidi märkad vahet juba vähem. Ma lasin teha kolm korrigeerivat protseduuri, kuid soovin et oleksime neid teinud järsku vähe pikemate vahedega, et saada rohkem karvu kätte. Bikiini ja kaenlaalustega olen väga rahul, küll aga soovivad jalad veel natuke retsimist saada. Vähemalt on uued karvad õrnad… käega katsudes neid ei tunnegi ja silma ka otseselt ei paista, kui neid luubiga taga ei aja.
Allikas: Paljas Porgand