Augusti alguses käis Medemises Nordlys Ellipse fotolaseri spetsialist Mike Bloxome, kes jagas meie spetsialistidele uusi teadmisi ja tehnikaid IPL ravi kohta. Kliiniku juhataja Liisa Raudmets ja esteetilise meditsiini õde Yulia Dotsenko annavad ülevaate koolitusel omandatud teadmistest.
“Koolituse jooksul saime veel rohkem teadmisi ja ravimeetodeid juba meile tuntud probleemide lahendamiseks nagu rosaatsea ja kuperoosa, pigment, naha lõtvumine ja vananemine, kapilaarid näol ja jalgadel. Nüüd teame, kuidas teha eelnevalt loetletud probleemide ravi veelgi efektiivsemalt ja turvalisemalt.
Kõige uuem teadmine koolituselt oli meie jaoks fotodünaamiline ravi. Nüüd saame ravida aknet valutult, ohutult ja efektiivselt fotodünaamilise ravi abil! Protseduur on alternatiiviks neile, kes ei soovi tarbida tugevaid akneravimeid. Protseduuri käigus ei tunne klient valu ning taastumisperiood puudub, mis on väga mugav kiire elustiiliga inimestele.”
Fotodünaamiline ravi ehk PDT (photo dynamic treatment)
Fotodünaamiline ravi on valgusravi osa, mida kasutatakse väga erinevate nahaprobleemide korral – fotovananemine, kindlat tüüpi nahavähk, erinevad nahainfektsioonid ning üha rohkem ka akne edukaks raviks.
PDT on lahendus neile akne patsientidele, kes ei allu traditsioonilisele ravile – toopilistele ja/või süsteemsetele ravimitele. PDT on eriti efektiivne just põletikulise akne puhul.
Fotodünaamilise ravi käigus kantakse nahale spetsiaalne ravim – aminolevuliinhape. See hape eristab PDT protseduuri tavalisest valgusravist. Toimeaine imendub 1h jooksul ning pärast seda teostatakse spetsiaalse lainepikkusega IPL fotoravi protseduur. Valgus aktiveerib happe ning selle tulemusena hävib akne bakter ning väheneb rasunäärmete aktiivsus.
Protseduuri plussid:
+ Kiire ja mugav
+ Protseduur hävitab akne bakterit, mis on akne otsene põhjus.
+ Väheneb rasunäärmete aktiivsus.
+ Lisaks aknele paranevad ka aknearmid (PIE – post inflammatory erythema), pigment ning paraneb nahatoonus.
+ Hea alternatiiv neile, kes ei soovi või ei saa võtta antibiootikume.
Kui soovid teada, kas PDT ravi võiks sobida just Sinu probleemi lahendamiseks, tule õe konsultatsioonile.
Broneeri aeg siin või helista 699 8333.
Kas protseduur on valus?
Protseduur ei ole valulik, tunda on vaid kuuma (korraks kipitavat) sähvatust.
Mitu korda peab protseduuri tegema?
Soovitatav kordade arv 2-5 protseduuri 2-4 nädala tagant.
Millega arvestada pärast protseduuri?
Pärast protseduuri võib esineda nahakuivust, punetust, ärritust, nahaketendust, sügelust ning ajutist akne ägenemist.
Pärast protseduuri on äärmiselt tähtis vältida UV-kiirgust. Tuleb kasutada vähemalt SPF 30-50 kaitsekreemi.