“Maybe she’s born with it, maybe it’s her esthetician” – ideaalse naha taga peitub tihti pikk teekond, mis sisaldab erinevaid iluprotseduure, nahahooldustooteid ja vajalikke elustiili muutusi. Ühe justkui veatu meigi ja filtriga Instagrami postituse taga võivad peituda tüütu akne, valulik rosaatsea või armid. Tähtis on teada, et klaari ja särava naha jaoks on vajalik pidev hooldus ning miski ei juhtu üleöö. Medemise ilu- ja naharavi kliiniku spetsialist Liisa Raudmets räägib oma igapäevasest tööst – milliste muredega kliendid tema poole pöörduvad ning milliseid lahendusi leidub.
“Esteetilise meditsiini õena näen enda töös väga palju erinevaid inimesi, keda häirib väiksem või suurem ilumure. Ma armastan kõike, mis on seotud nahaga: akne, rosaatsea, armid, kortsud või ka lihtsalt liiga kuiv või rasune nahk. Postitan saavutatud tulemustest edulugusid aktiivselt ka Instagrami. Siiski rõhutan, et ühe enne-pärast foto taga peitub tihti mitu erinevat nahahooldusvisiiti ning õigete toodete (puhastusgeelid, seerumid ja kreemid) valimine.
Alustada võiks esteetilise meditsiini õe või dermatoloogi konsultatsioonist, kus selgitatakse välja probleem ning määratakse ravi ja soovitatakse vajadusel muutusi toitumises või elustiilis. Mõnikord sellest piisab, kuid tihti kaasame ravis erinevaid nahaprotseduure nagu keemiline koorimine, IPL-fotoravi, mesoteraapia või täitesüstid. Kui varasem kokkupuude ilumeditsiini protseduuridega puudub, võib see esialgu hirmutav tunduda, kuid kõikide protseduuride iseloom valitakse vastavalt inimese murele ja nahatüübile. Samuti on võimalik arvestada kliendi sooviga taastumisperioodi pikkuse puhul ning töö iseloomu ja elustiiliga.
Ennetus on parim ravi. Väga tähtsaks oma töös pean just konsultatsiooni ja informeerimist. Lükkan ümber müüte ja valehäbi, mis kahjuks veel ilumaailma ümbritsevad. Tänapäeva võimalused esteetilises meditsiinis on tohutud – miks mitte neid kasutada?! Näiteks regulaarne keemiline koorimine on üks kõige lihtsamaid viise, kuidas oma nahka särava ja klaarina hoida. Samuti ei pea pelgama süsteprotseduure teha juba enne 30. eluaastat – botuliinisüst näiteks ongi mõeldud eelkõige kortsude ennetamiseks. Täitesüstid ei tähenda suuri pardihuuli ning moonutatud nägu – filler’itega saame taastada kadunud volüümi nahas, korrigeerida ebasümmeetriat või täita näiteks arme. Botulotoksiini kasutame peamiselt miimiliste kortsude vähendamiseks, samas aitab see ka liighigistamise või hoopis sagedaste peavalude korral. Protseduuride valik on suur ning igaüks leiab endale sobiva.
Nahaprobleemide ravi puhul on tähtis kannatlikkus ja positiivsus. Erinevaid nahamoodustisi või pisikesi veresoonekesi (kapillaare) saab tõesti eemaldada paari minutiga, kuid nahapunetuse või akne ravi on tavaliselt mitme kuu või isegi aasta(te)pikkune. Medemise nahakliinikus on mul suurepärane võimalus töötada koos tiimiga – arstid, õed ja kosmeetik – ning kasutada uusimat tehnoloogiat, nagu seda on Ellipse IPL laser. Kombineerime ravis erinevaid meetodeid ning sellega saavutame parimad tulemused. Oluline on koostöö kliendiga ning realistlikult seatud eesmärgid. Nahaõdede ja -arstide töö tugineb paljuski nõustamisele ja psühholoogiale, tähtis on kliendi toetamine ning pidev suhtlus. Alati tuleks meeles pidada, et nahahaigused ja -probleemid ei defineeri inimest.
Üks parim näide viimasest ajast on kaunis Kethi Uibomägi, kes on La La Ladiese laulja. Kethi jõudis Medemisesse küll fotoepilatsiooni kampaania raames, kuid konsultatsioonil selgus, et hoolt vajab ka näonahk. Meie iluspetsialist Yulia Dotsenko viis läbi põhjaliku konsultatsiooni ning alustas keemilise koorimisega. Kethi kogemus ning tagasiside olid äärmiselt positiivsed ning pärast 12 aastat kestnud võitlust kehva näonahaga sai ta juurde palju teadmisi ja soovitusi.”
Kethi Uibomägi, tüdrukutebändi La La Ladies laulja:
Olles läbi teinud 12 aasta pikkuse võitluse näonaha probleemidega, alustades dermatoloogidest kuni kosmeetikuteni välja, võttis esimest korda Medemis Clinic mu näonaha seisukorra põhjalikult ette. Rääkisime kuperoosast, toitudest ja muust, mis minu naha seisukorda ei abista, nagu kohv, vürtsid, süsivesikud, alkohol, lisaks saun. Mul polnud sellest kõigest enne õrna aimugi!
Ilmus esmakordselt ajakirjas Anne&Stiil