Kuiv ja tuhm nahk on tihe probleem, millega spetsialisiti poole pöördutakse. Naha niisutamiseks, silendamiseks ja turgutamiseks on erinevaid meetodeid, kuid Medemise ilu- ja naharavi kliiniku spetsialist Liisa Raudmets peab kõige tõhusamaks just hüaluroonhappel põhinevate preparaatidega protseduure nagu biorevitalisatsioon ja sügav mesoteraapia.
Mis on HA?
Hüaluroonhape (lühidalt HA) on kehaomane ehk organismis normaalselt esinev aine, mis annab meie nahale niisutatuse, volüümi ja pehmuse. HA on üks põhiline osa rakuvaheainest, mis vastutab meie kudede ehituse eest. Mida vanemaks me saame, seda vähem toodab keha hüaluroonhapet ning seetõttu muutub ka naha seisukord – nahk on õhem, kuivem, poorilisem ja tekstuur ebatasane.
Mida tähendab biorevitalisatsioon?
Biorevitalisatsioon tuleb kreeka ja ladina keelest ning tähendab elu taastamist. Biorevitalisatsiooni puhul süstitakse hüaluroonhapet naha sisse, et parandada niiskustasakaalu, vähendada pisikesi kortsukesi, muuta nahk elastsemaks ja tugevamaks. Hüaluroonhappe süstid on tõhusamad kui kreemid või seerumid, sest HA jõuab sügavamale naha kihtidesse.
Enda klientidele toon tihti näiteks beebi naha – sündides on naha HA sisaldus kõige suurem ning seepärast on ka beebi nahk pehme, sile ja elastne. Vanemaks saades muutub nahk aina õhemaks ja ebaühtlasemaks. Just seepärast on biorevitalisatsioon üks lihtsamaid aga samas ka tõhusamaid vananemisvastaseid protseduure. Hüaluroonhape sobib kõigile ja ei vea kunagi alt!
Biorevitalisatsioonist saavad abi ka erinevate nahaprobleemidega võitlevad inimesed, kelle mureks on näiteks rosaatsea, akne või pigment. HA ei kaota otseselt pigmendilaike või rosaatseat, aga aitab tugevdada naha kaitsevõimet ja parandab ainevahetust.
Mis vahe on sügaval mesoteraapial ja biorevitalisatsioonil?
Sügava mesoteraapia protseduuril süstitakse naha sisse lisaks hüaluroonhappele ka erinevaid vitamiine, mineraale, aminohappeid ja koeensüüme – kõiki toitaineid, mida nahk vajab, et parandada kaitsebarjääri ja niiskustasakaalu. Sügava mesoteraapia puhul on süstides vähem hüaluroonhapet ning põhirõhk on vitamiinidel. Biorevitalisatsiooni süstides on vähemalt 12mg puhast hüaluroonhapet.
Liisa Raudmets
Iluspetsialist
Esmakordselt ilmunud ajakirjas Anne&Stiil, juuli 2018