Buduaari tiimi liikmed Kristiina ja Kaidy otsustasid Medemise nahakliinikut külastades katsetada, kas ka paari nädalaga, jõulu- ja aastavahetuse pidude ajaks on võimalik näonahk korrale kutsuda. Kristiina murrab pead, kuidas astuda vastu probleemsele näonahale, Kaidy alustab võitlust vananeva näonahaga.
Kristiina kogemus IPL punetuse raviga
Võitluses nahaprobleemidega olen mina see jaanalind, kes pea liiva alla pistab. Teisisõnu olen harjunud peitma punetava, ebaühtlase ja suurepoorilise naha igapäevaselt meigikihi alla. Sobivad hooldustooted ja mineraalkosmeetika on juba kasutuses, kuid aknele mõeldud karmid ravimid oleks vast liiast. Tundub, et kuldne kesktee on leida mõni toimiv hooldus nahakliinikus.
Esimene samm on personaalne konsultatsioon
Peale lühidat otsustamist seadsin sammud Medemis Clinicu nahaspetsialisti konsultatsioonile. Minu praegune eesmärk on saada jõuluks puhas ja ühtlase tooniga näonahk, mida ei peaks meigiga igapäevaselt katma. Võttes arvesse minu näonaha seisukorda, määras õde Liisa Raudmets mulle IPL punetuse ravi. IPL fotovalguse ravi vähendab edukalt punetust, vähendab rasueritust ning ühtlustab naha jume taandades nii põletikulisi koldeid kui ka punnidest jäänud aknearmikesi. Paljuski esineb punetuse probleemi just põhjamaades, kus meie kliima tõttu peab näonahk kannatama suuri sise- ja välistemperatuuride järske muutusi ning liiga teeb ka päike ja saun.
Spetsialist soovitas minu nahamurede lahenduseks teha kahest IPL protseduurist koosnev kuur. Kuna aga kahe laserprotseduuri vahel peab olema neli nädalat ja jõulud on juba ukse ees, siis pakkus Liisa kohe välja ka lisalahenduse – teha kahe IPL protseduuri vahel, enne jõule keemiline koorimine. See mõte meeldis mulle kohe, sest olen varem Medemises keemilise koorimise kuuri läbinud ning tänu sellele oma teismeea akneprobleemidest vabanenud. Keemiline koorimine balansseerib naha rasueritust, puhastab ja ühtlustab jume ning annab nahale kohese sära.
Millised on tulemused?
Tänaseks olen käinud esimesel IPL ravi protseduuril ning möödas on kaks nädalat. Juba pärast esimest protseduuri tunnen, et naha olukord on paranenud sedavõrd, et jumestuskreemi kogus, mida näonaha ühtlustamiseks vajan, on nüüd poole väiksem. Punetus on oluliselt järgi andnud ja näotoon ühtlasem. Samuti tunnen, et nahk ei ole enam nii rasune nagu varem.
Kuidas protseduur välja näeb?
Protseduur ise oli väga kiire, viibisin kliinikus umbes 15-20 minutit. Kuna fotoravi oli minu jaoks tundmatu, siis ei teadnud mida oodata. Spetsialist seletas rahulikult, et fotosähvatused võivad olla veidi ehmatavad, kuid mitte valusad. Täpselt nii oligi, ja kokkuvõttes ei loe ma seda valusamaks kui kulmude kitkumist. Kindlasti plaanin ka teise protseduuri teha, sest pooride ahenemine võtab veel aega, kuid minu jaoks oli ühest lihtsast protseduurist juba piisavalt kasu, et näonahka ja üldmuljet oluliselt parandada.
Kaidy kogemus vananeva näonaha protseduuriga tulekul!
Esmakordselt ilmunud ajakirjas Buduaar, november 2018