Kord saabub aeg kui hakkavad häirima kortsukesed näos. Selge on see, et parimaks kortsude raviks on ilusüstid. Kuid kas abi võiks saada botulotoksiinist või täitesüstist?
Lihtsalt öeldes on Botox ravim, mis lõõgastab lihaseid, et näo miimika kortse ei tekitaks. Samuti silenevad juba olemasolevad kortsud. Täitesüstid on aga mõeldud olemasolevate kortsukeste täitmiseks ja näojoonte modelleerimiseks.
Enamasti räägime Botoxi ja täitesüsti puhul erinevatest näo piirkondadest. Botox süstitakse näo ülaossa (otsmik, kortsud kulmude vahel, kortsud silmanurkades ning silmade all, nina pealsed kortsukesed) ning täitesüst piirkondadesse, mis jäävad silmadest allapoole (põsesarnad, nasolabiaalkortsud, huulte kontuur, suunurgad, peenikesed huuled jne).
Botulotoksiin (Eestis kasutusel Botox, Dysport ja Vistabel)
Botoxi ilusüstid on kõige populaarsem kortsude silumise viis maailmas. Süstide eesmärk on näolihaste ajutine lõõgastamine soovitud piirkonnas, mille tulemusel kortsuke tõmbub sirgeks ning kaob. Efekt püsib keskmiselt 4-6 kuud. Botox on suurepärane lahendus väga mitmele erinevale probleemile (kortsud, liighigistamine, migreeni ravi).
Botoxi süstidega soovitatakse alustada pigem varem kui hiljem. Esimeste kortsukeste tekkimisel 30-ndates eluaastates on hea valida Botoxi süstid eesmärgiga ennetada olemasolevate kortsukeste süvenemist ning samuti eemaldada juba tekkinud miimilisi kortse. Vanematel klientidel on Botoxi eesmärk sama, kuid sügavamate kortsude puhul, ei pruugi Botoxi efekt olla kortsu täielik kadumine. Näiteks kui on tegemist sügava “kurjuse” kortsuga (korts kulmude vahel), siis soovitame kõigepealt pidurdada miimikat kulmude vahel Botoxiga ning seejärel korts eraldi täitesüstiga täita.
Täitesüst (hüaluroonhape – Juvederm)
Erinevalt Botoxist täitesüst ei lõõgasta lihaseid ega pidurda miimikat, vaid tasandab kortsu või vao täites selle spetsiaalse preparaadiga. Täitesüstide peamiseks koostisaineks on hüaluroonhape, mis on kehaomane ning allergiavaba.
Populaarsemad piirkonnad täitesüstide tegemiseks on huuled (nii suurendamise kui ka huule ümbruse kortsukeste korrigeerimise eesmägil), allavajunud põsed ja nasolabiaalkortsud (suu-ninavagu). Täitesüstidega on võimalik siluda ka sügavamaid kortse.
Täitesüstide mõju kestab tavaliselt 10-18 kuud olenevalt süstitavast piirkonnast ja valitud preparaadist.
Botox ja täitesüstid – üks ei välista teist
Kuigi enamasti on ühe ja teise süsti piirkond erinev, siis teatud juhtudel peab erinevaid süste omavahel kombineerima. Parim tulemus saavutataksegi Botoxit ja täitesüste kombineerides. Näiteks kui on tegemist sügava kurjuse kortsuga (korts kulmude vahel), siis soovitame kõigepealt pidurdada miimikat kulmude vahel ning seejärel korts eraldi täitesüstiga täita. Sellisel juhul püsib efekt isegi mitu aastat.
Samuti peale laserlihvimist ning isegi ringlõikust tulemuse täiustamiseks kasutatakse täitesüste ja Botoxit.
Ilusüstid, sh Botox ja täitesüstid on väga laialdaselt kasutuses igal pool maailmas. Tulemused on loomulikud ning mitte väljapaistvad. Ilusüste teeme me enda enesetunde ja enesehinnangu parandamiseks, mitte teistele näitamiseks.
Parimad spetsialistid ja 10 aastat kogemust – tule Medemis Clinicusse tasuta ilukonsultatsioonile.
Kristel Kaur
Kliiniku juhataja
Vanemõde